Exkurze do Slezského zemského muzea v Opavě a Arboreta v Novém Dvoře Stěbořicích

25. října 2022

Dne 21. 10. 2022 se konala pro žáky 6. ročníků a 5. B třídy vzdělávací exkurze do Slezského zemského muzea v Opavě a přilehlého Arboreta v Novém Dvoře Stěbořicích.
Jako první si žáci jako součást rozšíření výuky k muzejním institucím poslechli komentovaný úvod historie muzea, kdy se dozvěděli víc o tom, jak takové muzeum funguje a jakými sbírkami disponuje. Během komentované prohlídky se žáci dozvěděli mnohé i o dalších tématech, jako jsou Keltové, Germáni a Egypt, o němž se ve škole dovědí v blízké době. Vše dokreslovaly desítky vzácných předmětů každé zmíněné kultury. Následoval hodinový edukační program zahrnující živou, ale i neživou přírodu, kdy všichni žáci pracovali v týmech. Součástí prohlídky byly také krajové zvláštnosti, nebo výstava historických sakrálních předmětů a děl. Poté následoval program v Arboretu v Novém Dvoře.
Během komentované prohlídky si žáci prohlédli cizokrajné vzácné dřeviny, které patří v ČR k nejvzácnějším. Nechyběly další edukační aktivity, kdy žáci poznávali rozmanité druhy rostlin a dřevin.
Exkurze se setkala s pozitivními ohlasy a všichni se již teď mohou těšit na další cesty za poznáním.

Fotogalerii naleznete zde

Mgr. Ljuba Konečná, Mgr. Jan Kolda